facebook twitter Istagram
Rusya ve Türkiye arasında yeni dönem başladı
Rusya ve Türkiye arasında yeni dönem başladı
Rusya Maliye Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Türkiye ile ticarette ulusal paraların kullanılması anlaşmasının imzalandığını duyurdu.
08 Ekim 2019 , Salı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'nin doları silah gibi kullanması sonrası yaptığı yerel para çağrısı her geçen gün daha da fazla destek buluyor. Rusya ile yapılan görüşmeler sonrası alınan yeni kararla beraber İki ülke arasındaki ticarette Lira ve Ruble kullanımı artık kademeli bir şekilde artırılacak.

Rus Maliye Bakanı Anton Siluanov'ın Reuters'a yaptığı açıklamaya göre mutabakat 4 Ekim tarihinde imzalandı ve ikili anlaşmalarda kademeli olarak ruble ve lira kullanımına geçişi öngörüyor.

Siluanov, Türk bankaları ve şirketlerinin uluslararası SWIFT sistemine alternatif olarak geliştirilen Rus muadili yapıya da entegrasyonunun sağlanacağını da belirtirken Moskova yönetiminin VISA ve MasterCard muadili MIR kartlarının kullanımına olanak tanıyan altyapının Türkiye'de genişletileceğini söyledi.
Yazarlar

Çok Okunanlar Haberler

    Bugün çok okunan haber yok.
    Bu hafta çok okunan haber yok.
    Bu ay çok okunan haber yok.
Copyright © 2012 - 2024 Ülke Haber - Haberiniz olsun | Tüm hakları saklıdır Site içeriğindeki hiç bir materyal izinsiz yayınlanamaz.
Tasarım ve Yazılım: Web Tasarım
ayder yaylası