facebook twitter Istagram
Fethullah Gülen: Uzlaşmaya hazırım
Fethullah Gülen: Uzlaşmaya hazırım
Fethullah Gülen, Alman Süddeutsche Zeitung''a bir mülakat verdi. Gülen bir tek şartla Erdoğan''la uzlaşmaya hazır olduğunu söyledi.
13 Aralık 2014 , Cumartesi
Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan''ı ülkeyi "tek adam devletine" dönüştürmekle itham etti. 

Erdoğan ile bir uzlaşma tasavvur edip etmediği yönündeki soruya da Gülen savaşı kendilerinin başlatmadığını o nedenle karşı tarafın uzlaşma için ilk adımı atması gerektiğini belirterek "Eğer Erdoğan günün birinde mitinglerinde anlattığı her şeyin kötü yalanlar ve iftiralar olduğu söyleyecek olursa o zaman ben uzlaşmaya hazırım" ifadelerine yer verdi.


Alman Süddeutsche Zeitung gazetesinden Christiane Schlötzer''e verdiği mülakatta Gülen, "Türkiye’nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olmaktan ziyade bir parti devleti, hatta bir tek adam devleti olduğu izlenimi uyandırdığını" belirtti. 

"Hâlâ direniş gösteren yüksek yargı bir kenara bırakılacak olursa Türkiye’de kuvvetler ayrılığı ilkesinin ortadan kalktığını" ifade eden Gülen, "Türkiye''nin içeride bir kutuplaşma dışarıda ise her gün itibar kaybı yaşadığını ve yalnızlaştığını, ülkenin içine düştüğü durumun kendisini üzdüğünü” söyledi.

Deutsche Welle Türkçe''de yer alan habere göre, Fethullah Gülen verdiği mülakatta hükümetin bir "cadı avıyla" "iktidara yakın durmayan ya da onunla iş tutmak istemeyenleri bertaraf etmek" istediğini söyledi. Yerleri değiştirilen görevlilerinden ne kadarının cemaat üyesi olduğu yönündeki soruya cevap olarak Gülen, bu harekete katılanların onda birini bile tanımadığını ileri sürdü. Gülen, zamanla bu savcı, polis ve öğretmenlerin birçoğunun kendileriyle ilişkili olmadığının görüleceğini söyledi.
Yazarlar

Çok Okunanlar Haberler

    Bugün çok okunan haber yok.
    Bu hafta çok okunan haber yok.
    Bu ay çok okunan haber yok.
Copyright © 2012 - 2024 Ülke Haber - Haberiniz olsun | Tüm hakları saklıdır Site içeriğindeki hiç bir materyal izinsiz yayınlanamaz.
Tasarım ve Yazılım: Web Tasarım
ayder yaylası