facebook twitter Istagram
HDP'li Baydemir'den Türkiye ve Erdoğan'a ağır hakaretler
HDP'li Baydemir'den Türkiye ve Erdoğan'a ağır hakaretler
HDP'li Osman Baydemir, İngiltere'deki BBC televizyonun önünde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Barış Pınarı Harekatı sebebiyle hedef alan açıklamalarda bulundu.
14 Ekim 2019 , Pazartesi
 Barış Pınarı Harekatı içeride ve dışarıda kimlerin düşmanlık yaptığını gözler önüne serdi. Özellikle Avrupa ülkeleri Türkiye'nin bu meşru harekatına karşı çıkarken, HDP de benzer bir tavır takındı ve operasyon için "işgal" ifadesini kullandı.

Avrupa Birliği (AB) PKK'yı terör örgütü olarak kabul etse de, özellikle Fransa, Almanya ve İngiltere'de terör örgütü yandaşları sokaklarda ve konferans salonlarında propaganda yapmaya devam ediyor.

İngiltere'de yaşanan olay da, Türkiye'nin terörle mücadelesini protesto etmek için terör yandaşları BBC'nin önünde toplandı. Eski HDP milletvekili Osman Baydemir, eline aldığı mikrofanla, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler yağdırdı.

Baydemir, Erdoğan'ı "terörist" ve "diktatör" olmakla suçlayacak kadar ileri gitti. Tabiri caizse ağzından çıkanı kulağı duymayan HDP'li isim, Türkiye'nin Kürt şehirlerini yok ettiğini iddia ederek, "Şimdi bu işgali durdurmazsak tarih tekerrür eder ve 1915'teki Ermeni Soykırımı gibi olur" dedi.
Yazarlar

Çok Okunanlar Haberler

    Bugün çok okunan haber yok.
    Bu hafta çok okunan haber yok.
    Bu ay çok okunan haber yok.
Copyright © 2012 - 2024 Ülke Haber - Haberiniz olsun | Tüm hakları saklıdır Site içeriğindeki hiç bir materyal izinsiz yayınlanamaz.
Tasarım ve Yazılım: Web Tasarım
ayder yaylası